Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
50 postów 202 komentarze

Pomóż chodzić

prazynka - Szukam skrzydeł...

Moje komentarze

 • Po zabiegu
  Z podziękowaniami dla Darczyńców

  http://zlotywarkoczyk.blogspot.com/2013/02/47.html
  W dramatycznej sytuacji
 • @Kula Lis 62 14:46:56 @Maciej Ka 12:02:58
  Tak, choroba uczy innego życia, doceniania tych małych chwil, bo czy nie jest szczęściem móc przenieść szklankę z herbatą nie wylewając jej połowy na podłogę? Albo czy nie szczęściem jest pomocna dłoń przy kasie w sklepie, która pomoże wypakować i spakować zakupy? Czyż nie jest szczęściem, kiedy na subkoncie widzi się kolejną złotówkę i jest szansa na zakup leków przeciwbólowych? Czyż nie jest szczęściem, kiedy ze strachu przed kolejnym zabiegiem modlitwa przynosi otuchę i dziękuje się Bogu, że jest jeszcze jakaś szansa i nawet jak boli, to jednak ma się nadal nogę?

  Tak, dopiero, kiedy człowiek doświadczy bólu egzystencji, docenia to, co ma, nawet, gdyby mógł mieć więcej...
  Wesołych Świąt
 • @All
  Dziękuję za życzenia.
  Wesołych Świąt
 • @All
  I jak w tym kraju chcieć mieszkać...

  pozdrowienia dla Autora
  Kolejny protest dzieci niepełnosprawnych oraz ich rodziców przed Kancelarią Rady Ministrów
 • @jax 23:03:33
  Jax, jeśli miałabym w chwili obecnej do wyboru racjonalną dyskusję bądź wyzywanie drugiego człowieka w imię Boga, to kolejny raz wybrałabym to pierwsze. Językiem nienawiści się niczego nie buduje. Odnoszę wrażenie, że nie zrozumiałeś o czym mówię, a szkoda. Dobranoc
  Zgorszenie
 • @jax 22:27:17
  Jax, obracasz kota ogonem, niestety widzę to tak, że usunąłeś teksty niezbyt wygodne dla siebie. Nasza religia nie daje dyspensy od bycia dobrym człowiekiem, a sytuacja polityczna w kraju nie jest wystarczającym powodem do opisywanych zachowań. Masz jednak do tego prawo. Pozdrawiam
  Zgorszenie
 • @space 21:10:42
  Owszem, mam wrażliwość na krzywdy i niesprawiedliwość. I dlatego piszę ;) Ale cierpienie nie poszło na marne, bo pomogłam i zabrałam do Szwajcarii jeszcze jednego pacjenta, który operował się tego samego dnia w tej klinice. A kilka dni później na konsultacji tam był Darczyńca, a jej operacja będzie w lipcu. Dlatego warto było publicznie pisać, bo dzięki tym wiadomościom piszą do mnie osoby z podobnymi problemami. Z pewnością żadna z piszących osób nie usłyszy ode mnie, że nie jest warta pomocy. Jeśli ktoś z blogerów będzie pomocy potrzebował to również jestem otwarta :)
  Zgorszenie
 • @space 20:56:11
  Space, mnie to boli, że w ludziach jest tyle niechęci. Pobyt w Szwajcarii uwypuklił kwestię ludzkiej życzliwości bądź jej brak. To bardzo duży dysonans. Dlaczego tam ewangeliczka, sama po operacji barku, klęczała obok i razem modliłyśmy się o zdrowie mojej nogi, a tutaj na każdym kroku ludzie drugim źle życzą, zniechęcają do pomocy, bądź wyzywają z racji innych poglądów. Czemu było mi wstyd za Polaków okradających Szwajcarów... Dlaczego... To smutne jest...

  Space, jeszcze miesiąc gips, aczkolwiek operowany nerw mnie strasznie boli.
  Zgorszenie
 • @space 20:05:21
  Space, sam wiesz ile agresji ze strony niektórych blogerów katolików było...
  Czy autorytet, JPII posługiwał się agresją i chamstwem bądź nienawiścią? Tacy pseudo są wodą na młyn np. Palikota, taka prawda.
  Zgorszenie
 • @jax 16:59:41
  Inaczej postrzegam bycie katolikiem niż Ty. I właśnie dzięki takim pseudo ludzie szydzą z nas katolików. Nie agresją, nie wulgarnością, nie przemocą mamy przemawiać ale dobrem. Twoja wizja do mnie nie przemawia. Czasy, kiedy w imię Boga zabijano już dawno za nami, choć może się mylę, skoro piszesz o wojnie. Ja jednak wolę miłosierdzie o jakim mówiła siostra Faustyna i tak zamierzam żyć oraz tak zamierzam wychowywać swojego syna. Nie przekonują mnie Twoje racje. Będąc w Szwajcarii poznałam wielu życzliwych ludzi, również innowierców. Zarówno Katolicy jak i innowiercy mieli wiele ciepła w sobie i życzliwości. Jeśli w Polsce jest tyle agresji, to znaczy, że w naszym kraju jest gorzej niż źle, bo ludzie zieją nienawiścią do wszystkich wokół. Jeśli napiszę, że wystarczy sobie przypomnieć moją zbiórkę, to pewnie przeczytam za chwilę, że mam jakieś osobiste uprzedzenia. Pamiętacie, kiedy pisałam o tym: http://pomozchodzic.pl.nowyekran.pl/post/55554,tragedia-w-stalowej-woli-20-latek-skoczyl-z-wiezowca ? Długo trzeba było czekać na inne przypadki? http://media.wp.pl/kat,1022943,wid,14502215,wiadomosc.html?ticaid=1e7d1&_ticrsn=5
  http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/olesnica-samobojstwo-w-kosciele-matka-i-corka-powiesily-sie-z-biedy_216561.html
  W tym kraju nie da się godnie żyć, w tym kraju nawet katolicy zamieniają się w potworów, choć nasza religia uczy pokory, skromności i miłosierdzia. Jax, mam prawo czuć inaczej. Widać wychowanie w duchu bycia dobrym rodzice mocno we mnie zaszczepili, bo nie podejmę języka wojny i nie poprę ludzi, którzy plują jadem a zasłaniają się tarczą religii.
  Zgorszenie
 • @
  @jax 09:50:51

  Przecież tu nie chodzi zupełnie o Palikota! W życiu bym na niego nie zagłosowała! Chodzi o tych wszystkich pseudokatolików, którzy, gdy coś nie idzie po ich myśli, plują i ubliżają! Mi-katoliczce-przeszkadza ta fałszywa postawa jakże wielu! Jak może ktoś, kto jest katolikiem, zachowywać się jak ten, który nim nie jest? Czy katolik ma prawo wyzywać innych? ubliżać im? Przecież to jest zaprzeczenie tego, w co wierzymy. Czy katolik powinien nazywać innych śmieciem? Podałam jeden najświeższy przykład, bo w archiwalnych artykułach szkoda mi czasu grzebać. Przeszkadza mi ludzka obłuda jakże często tu ukazywana przez tych, którzy zasłaniają się kościołem i używają go jak tarczy, by pluć swoim jadem. Nie taki kościół pokazali mi rodzice.


  babaraba 21.05.2012 00:22:05

  Nie rozumiem Twojej wypowiedzi. Ale jedno jest pewne, nigdy nie zakładam maski i tutaj również tego nie będę robiła. Od początku mojej bytności tu jasno mówię o swoich poglądach. Czy katolik ma prawo nazywać kogoś śmieciem? Co to za katolik? Szukam tu autentycznych katolików, którzy mają szacunek do siebie nawzajem i do innych. Czy Jan Paweł II kiedykolwiek zwrócił się do kogoś "śmieciu"? Co sądzić o takich sfrustrowanych katolikach, którzy szukają byle okazji, by komuś nagadać, jak choćby rerak? Nie takiej wiary uczyli mnie rodzice.
  Zgorszenie
 • @prazynka 15:41:26
  Współczuję Ci :) jesteś zagrożeniem dla innych katolików, na szczęście przez szklany ekran nie jesteś w stanie nic zdziałać pisząc zza tego nicku. Nawet nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, jesteś pełen jadu, bezzasadnej agresji. Jesteś wzorcowym przykładem tego, co napisałam w treści artykułu. To może śmieszyć, ale budzi też współczucie. Takie osoby jak Ty psują wizerunek nas, katolików. Ośmieszają nas, bezmyślnie walą krzyżem po plecach z bluźnierstwem na ustach, w imię Boga. A Boga w tym nie ma za grosz.
  Zgorszenie
 • @rerak 15:34:12
  Rerak, jesteś ewidentnie niezrównoważony psychicznie. O wsparcie nie prosiłam wybiórczo, a przeciw pseudokatolikom byłam zawsze. Pokaż mi cytat,gdzie popieram Palikota! Czy Jezus odzywał się do kogokolwiek jak Ty?
  Zgorszenie
 • @rerak 14:19:26
  Rerak, Ty masz coś z głową? Czy ja popieram Palikota? Nie! Ale tym bardziej nie popieram chamów pseudokatolików! Ty się do nich zaliczasz ewidentnie.
  Zgorszenie
 • @ do dawcy 1 gwiazdki
  Mam w nosie gwiazdki jakiegoś kolejnego pseudokatolika, który nie potrafi przyjąć prawdy
  Zgorszenie
 • @All
  [IMG]http://images42.fotosik.pl/370/7f1c7562b07ac2ad.jpg[/IMG]
  Palikot wystąpił z Kościoła
 • @Naczelny 19:08:05
  To bardzo trafne spostrzeżenie, problem zaczyna dotykać nas wszystkich, a najbardziej tych, którzy są sprawni inaczej, dlatego o tym piszę. Tylko tyle mogę przecież. Jeśli dzięki temu pisaniu i niemożności zapomnienia coś się zmieni to będzie to wartością dodaną. O politykach ciągle się pisze chcąc zmiany. Ja również mam na sercu sprawy społeczne i zdrowotne. Chciałabym choć trochę poprawić ten świat. A co do kopert, nie każda będzie zajęta i nie w każdym czasie ale to się nadal zmienia. Jest to widoczne zwłaszcza w miejscach, gdzie miejsc parkingowych jest mało. Pod marketem pewnie ten problem mniej występuje ale wystarczy podjechać pod różne urzędy. Być może Pan jako osoba zdrowa nie zwraca takiej uwagi na to, nie mając potrzeby poszukiwań. Jeśli ciężko doprowadzić do istotnych zmian w instytucjach to zmieniajmy choć nastawienie nas- Polaków. Nigdy nie wiadomo, co, kiedy i kogo w życiu spotka, to, o co walczymy, będzie służyło naszym dzieciom i wnukom.
  Kto jest baranem?
 • @Naczelny 15:28:50
  Panie Naczelny, miejsca siedzące oraz parkingowe regularnie są obstawiane przez zdrowych. To fakt ogólnie powszechny.

  Faktem jest, że osoba będąca niepełnosprawnym posiada legitymację, która ją uprawnia do korzystania z ulg, z miejsca dla niepełnosprawnych czy miejsca siedzącego przeznaczonego dla niepełnosprawnych.

  Pisząc tu piszę w imieniu wszystkich niepełnosprawnych. Nie tylko ludzie nie lubią niepełnosprawnych ale i system. To, o czym piszę jest niestety faktem, przykrym faktem. Lekarze mogą bezkarnie dopuszczać się błędów lekarskich, bo każdy kolega po fachu jest zobowiązany do wstrzemięźliwości w ocenie pracy kolegi. Oferty pracy dla niepełnosprawnych są dobrym rozwiązaniem dla pracodawcy, który korzysta z ulg, ale jak może niepełnosprawny wykonywać ciężką pracę fizyczną? Pracodawcy mogą zatrudniać na umowy śmieciowe. Urzędy Pracy nie uwzględniają umowy zlecenia z niskim zarobkiem podczas obliczania stażu pracy. Osobiście miałam dwa takie zlecenia. Zarobiłam grosze i do stażu mi się to w UP nie liczy, czy to sprawiedliwe? Miejsca dla niepełnosprawnych zajęte w środkach komunikacji miejskiej, czasem strach się odezwać jak siedzi taki osiłek. Jak wygląda orzekanie o niepełnosprawności czy pozyskiwanie rent w przypadku niezdolności do pracy w ZUSie? Ile przypadków cudownego ozdrowienia można naliczyć w tej instytucji zwanej zakładem ubezpieczeń społecznych? Chyba więcej niż w przypadku cudów kościelnych. Za chwilę będziemy pracowali do samej śmierci, ludzie będą próbowali starać się o renty a ZUS będzie systematycznie odmawiał. System prozdrowotny oraz świadomość społeczeństwa na temat osób niepełnosprawnych jest w Polsce żałosny. Kolejny przykład? Proszę: Moja znajoma, osoba na wózku inwalidzkim wystąpiła z prośbą o pomoc ws. podjazdu do mieszkania, gdyż miejski ośrodek pomocy społecznej w Gliwicach odmówił jej dofinansowania ze środków PFRON do tego ułatwienia. Powód był prozaiczny, według urzędników z podjazdu korzystaliby wszyscy, a to kłóci się z celem indywidualnego dofinansowania http://www.nie-pelnosprawni.pl/index.php/integracja/2212-stowarzyszenie-przyjacio-integracji-poniyo-niepenosprawn
  Więc Panie Naczelny nie wiem dlaczego Pana interpretacja jest tak inna.
  Jeśli Panu ciążą moje artykuły to ma Pan ogromną ilość innych do wyboru o politycznych gębach, którym niczego nie brakuje prócz troski o nas, zwłaszcza tych najbiedniejszych.
  Kto jest baranem?
 • @Naczelny 12:55:50
  Proponuję założyć sobie gips na nogę i o kulach wybrać się na przechadzkę po mieście, a potem zrobić bilans ile osób pomogło otworzyć drzwi, ile osób ustąpiło miejsca w autobusie, etc. Potem proszę podejść do urzędu pracy i przejrzeć oferty dla niepełnosprawnych Potem proszę zbadać temat błędów medycznych i ilości uzyskanych odszkodowań.
  Co tu dużo mówić, dziś w urzędzie stałam o kuli a obok młody facet siedział. Osoby siedzące na miejscu dla osoby niepełnosprawnej odwracają głowę udają, że jej nie widzą. Mojej znajomej odmówiono przystosowania środowiska do jej niepełnosprawności, bo korzystaliby z tego również zdrowi. Czyż to nie są absurdy? Panie Naczelny, Pan też widzi to, co chce i to, co wygodne- dla Pana. Najlepiej zamieść niewygodny temat pod dywan, prawda? Jak w naturze, tylko najsilniejsi mają prawo do bytu zamiast wyrównywania szans? To właśnie nas- naczelnych- powinno odróżniać od zwierząt...
  pozdrawiam
  Kto jest baranem?
 • @Pluszak
  No i Pluszaku cisza, ciekawe czy ktoś zareagował...a o tych politycznych gębach pisze się na okrągło...
  Wrocław, Piotr Ziegler – potrzebna krew ARh-

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY