Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
50 postów 202 komentarze

Pomóż chodzić

prazynka - Szukam skrzydeł...

Czy amputacja to konieczność?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Renata Szot skazana na amputację – zmień ten wyrok – nie bądź obojętny – chociaż podaj dalej!

 

www.pomozchodzic.plvrota.pl/2012/01/renata-szot-skazana-na-amputacje-zmien-ten-wyrok-nie-badz-obojetny-chociaz-podaj-dalej/

 

"W tej historii naprawdę nie trzeba wiele aby pomóc młodej dziewczynie z Tych stanąć na nogi. Nogi, które po wieloodłamowym złamaniu kości skokowej z podwichnięciem skokowo-piętowym wraz z zerwanymi mięśniami i więzadłami odmówiły posłuszeństwa. Poddała się operacji, niestety w wyniku operacji nie dokonano prawidłowej rekonstrukcji kości, więzadeł i mięśni a na domiar tragedii Renaty jej chorą nogę zakażono bakterią. Każdy jej dzień to ogromny ból ( ból kości to jeden z najsilniejszych) i jeśli nie dane było komuś na szczęście tego zaznać niech zapyta lekarza lub dentystę. Po siedmiu wizytach na bloku operacyjnym, pięciu operacjach ortopedycznych i niezliczonych wizytach u lekarzy w Polsce natknęła się na lekarza ( prof. dr med. Bead Hintermanna z Kantonsspital Listeal w Szwajcarii ), który postawił diagnozę: skrócenie nogi na skutek zmian zwyrodnieniowych kości, tworzenie i powiększanie się cyst wewnątrz kości skokowej, zrosty wewnątrzstawowe, uszkodzenie nerwów, stan zapalny stawu, zaniki mięśni oraz osteoporoza kości stopy, stan stawu skokowego z tygodnia na tydzień będzie pogarszał się a konsekwencją braku leczenia będzie amputacja kości. Ratunkiem dla Renaty jest przeszczep kości, który można wykonać w Szwajcarii w szpitalu Kantonsspital w mieście Liestal. Prof. Hintermann w Szwajcarii, doświadczony ortopeda i twórca endoprotezy stawu skokowego, jako jedyny zdeklarował się do przeprowadzenia operacji, usunięcia cyst wewnątrzstawowych, rekonstrukcji uszkodzonych nerwów, oraz usunięcia powikłań po poprzednich zabiegach operacyjnych. Operowane przez niego osoby w podobnych przypadkach chodzą. W ciągu tych 3 lat leczenie pochłonęło wszelkie możliwe środki finansowe, na dalsze kosztowne leczenie nie ma już środków, potrzeba 60 tyś. Dziewczyna podjęła dramatyczną próbę utworzenia strony internetowej i uzbierania potrzebnej kwoty, niestety do tej pory to się nie udało. W ostatniej rozmowie telefonicznej głosem pełnym bólu mówi:
„Nie mam czasu by czekać latami.
Chcę mieć nogę, potrzebuję ich dwie. Może więc transakcja wymienna?
Sprzedam: nerkę, wątrobę, komórkę jajową, przekonania, honor, inne, (niepotrzebne skreślić).
Coś stracę, coś zyskam, ale będę żyła jak inni…”
Ból jaki musi znosić każdego dnia wyraźnie dobija psychikę młodej dziewczyny, pomimo to nie traci nadziei, nadal głęboko wierzy, że się uda, że ludzi dobrej woli jest więcej. Chciałaby żyć i pracować jak inni, chciałaby stawiać każdego dnia kroki bez bólu, kiedy ma dość czekania na wyrok zwany „amputacją” po cichu płacze ale ciągle wierzy. Potrzebuje pomocy i tej materialnej i tej duchowej."

Kontakt do Renaty Szot
email: renataszot@pomozchodzic.pl
tel.             790-554-296      

 

 

 

 

 

Dzięki minister Kopacz wyglądam tak, jak na pierwszym zdjęciu...
Od dnia publikacji artykułu we vrota.pl cena za zabieg wzrosła. Jeśli nie uzbieram do 17 kwietnia brakujących 20-30tys zł będę jak na drugim, czyli załatwiona z każdej strony. Proszę przekazujcie mój apel dalej, może w Waszych zakładach pracy istniałaby możliwość dofinansowania? Pytać nie grzech... Te tygodnie to dla mnie ostatnia szansa... Czy za miesiąc będę miała nowe życie ze zdrową nogą czy bez... Chciałabym aby mnie tu w końcu zauważono... Proszę... Czy amputacja to dla mnie konieczność? :((( Nie śpię nocami, boję się tego, co przede mną... 17 kwietnia już tak blisko... Czy pojadę? Nie mogę pogodzić się z tym, że to- co możliwe może stać się niemożliwe. To tylko kwestia pieniędzy, a może aż...

 

www.pomozchodzic.pl

 

 

Dane tytułu przelewu:
Fundacja Osobom Niepełnosprawnym "SŁONECZKO" 
z dopiskiem: Na leczenie Renaty Szot symbol 274/S
Numer konta dla wpłat krajowych w złotych:
89 8944 0003 0000 2088 2000 0010
Numer konta dla wpłat zagranicznych w euro:
Kod SWIFT (BIC): GBW CPL PP - 76 8944 0003 0000 2088 2000 0050
Numer konta dla wpłat zagranicznych w dolarach USD:
Kod SWIFT (BIC) GBW CPL PP - 97 8944 0003 0000 2088 2000 0060
Nazwa i adres banku:
Spółdzielczy Bank Ludowy 
Zakrzewo / Oddział Złotów
 

KOMENTARZE

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY