Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
50 postów 202 komentarze

Pomóż chodzić

prazynka - Szukam skrzydeł...

Zgorszenie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Trąca obłudą, zaprzeczeniem, fałszem

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Śledzę wypowiedzi Blegerów i rośnie we mnie poziom zażenowania. Słownie komentować nie będę. Obrazy więcej mówią, niż słowa. Jestem zażenowana postawą ludzi uznających się za najlepszych katolików.

 Jeden przykład: cyt.

"POSZOL WON, SMIECIU :)

Ojejku, jaki on wazny, i jaka to strata dla Kosciola, ze z niego wystapil.

Poszol won, smieciu.

Pentagram na droge."
 
Przykładów mogłabym mnożyć. 
 
Nawet Palikot nie gorszy tak, jak pseudokatolicy.
 
 

KOMENTARZE

 • @ do dawcy 1 gwiazdki
  Mam w nosie gwiazdki jakiegoś kolejnego pseudokatolika, który nie potrafi przyjąć prawdy
 • @rerak 14:19:26
  Rerak, Ty masz coś z głową? Czy ja popieram Palikota? Nie! Ale tym bardziej nie popieram chamów pseudokatolików! Ty się do nich zaliczasz ewidentnie.
 • @rerak 15:34:12
  Rerak, jesteś ewidentnie niezrównoważony psychicznie. O wsparcie nie prosiłam wybiórczo, a przeciw pseudokatolikom byłam zawsze. Pokaż mi cytat,gdzie popieram Palikota! Czy Jezus odzywał się do kogokolwiek jak Ty?
 • @prazynka 15:41:26
  Współczuję Ci :) jesteś zagrożeniem dla innych katolików, na szczęście przez szklany ekran nie jesteś w stanie nic zdziałać pisząc zza tego nicku. Nawet nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, jesteś pełen jadu, bezzasadnej agresji. Jesteś wzorcowym przykładem tego, co napisałam w treści artykułu. To może śmieszyć, ale budzi też współczucie. Takie osoby jak Ty psują wizerunek nas, katolików. Ośmieszają nas, bezmyślnie walą krzyżem po plecach z bluźnierstwem na ustach, w imię Boga. A Boga w tym nie ma za grosz.
 • Prazynko
  Rozumiem pani bol i protest, lecz niektorzy nie rozumieja zranionych dusz, szczegolnie cioty-dewoty i swieci, ktorzy zamiast pomagac , niszcza!
  Zycze duzo zdrowia i radze stonowac emocje, nawet jezeli to pani ma racje - bowiem moze pani zrazic do siebie ludzi, a nie wszyscy sa zli - i czasami tylko zagubieni lub lasi na dobre slowo czy tez komplement ...
  Pozdrawiam ...
 • Masz rację.
  łatwo o tym zapominamy:
  "A kto by rzekł swemu bratu: Raka, podlega Wysokiej Radzie. A kto by mu rzekł: Bezbożniku, podlega karze piekła ognistego. "

  // Odnosząc się do Dekalogu Jezus podaje jego własną interpretację; posługuje się „antytezami”. Nakaz „nie zabijaj!” poszerza o błogosławieństwo dotyczące cichości, pokoju i miłosierdzia: nie należy się również gniewać ani znieważać bliźnich; pojednanie z Bogiem zakłada przebaczenie bliźniemu. Zarówno zabójstwo jak i zniewaga podlega sądowi. Aramejskie słowo „raka” oznacza: „pusta głowo”, czyli „głupcze”. Według Jezusa gniew wyrażający się w wyzwiskach prowadzi do podobnych konsekwencji jak zabójstwo. Dlatego najpierw należy oczyścić serce z gniewu i złości. // http://www.deon.pl/religia/duchowosc-i-wiara/pismo-swiete-rozwazania/art,491,tak-tak-nie-nie-mt-5-17-37.html

  Owszem, Palikot pewnie spełnia kryteria by był nam "jak poganin i celnik". Ale poganie i celnicy potrzebują naszej modlitwy, a nie wyzwisk.
 • @
  @jax 09:50:51

  Przecież tu nie chodzi zupełnie o Palikota! W życiu bym na niego nie zagłosowała! Chodzi o tych wszystkich pseudokatolików, którzy, gdy coś nie idzie po ich myśli, plują i ubliżają! Mi-katoliczce-przeszkadza ta fałszywa postawa jakże wielu! Jak może ktoś, kto jest katolikiem, zachowywać się jak ten, który nim nie jest? Czy katolik ma prawo wyzywać innych? ubliżać im? Przecież to jest zaprzeczenie tego, w co wierzymy. Czy katolik powinien nazywać innych śmieciem? Podałam jeden najświeższy przykład, bo w archiwalnych artykułach szkoda mi czasu grzebać. Przeszkadza mi ludzka obłuda jakże często tu ukazywana przez tych, którzy zasłaniają się kościołem i używają go jak tarczy, by pluć swoim jadem. Nie taki kościół pokazali mi rodzice.


  babaraba 21.05.2012 00:22:05

  Nie rozumiem Twojej wypowiedzi. Ale jedno jest pewne, nigdy nie zakładam maski i tutaj również tego nie będę robiła. Od początku mojej bytności tu jasno mówię o swoich poglądach. Czy katolik ma prawo nazywać kogoś śmieciem? Co to za katolik? Szukam tu autentycznych katolików, którzy mają szacunek do siebie nawzajem i do innych. Czy Jan Paweł II kiedykolwiek zwrócił się do kogoś "śmieciu"? Co sądzić o takich sfrustrowanych katolikach, którzy szukają byle okazji, by komuś nagadać, jak choćby rerak? Nie takiej wiary uczyli mnie rodzice.
 • @jax 16:59:41
  Inaczej postrzegam bycie katolikiem niż Ty. I właśnie dzięki takim pseudo ludzie szydzą z nas katolików. Nie agresją, nie wulgarnością, nie przemocą mamy przemawiać ale dobrem. Twoja wizja do mnie nie przemawia. Czasy, kiedy w imię Boga zabijano już dawno za nami, choć może się mylę, skoro piszesz o wojnie. Ja jednak wolę miłosierdzie o jakim mówiła siostra Faustyna i tak zamierzam żyć oraz tak zamierzam wychowywać swojego syna. Nie przekonują mnie Twoje racje. Będąc w Szwajcarii poznałam wielu życzliwych ludzi, również innowierców. Zarówno Katolicy jak i innowiercy mieli wiele ciepła w sobie i życzliwości. Jeśli w Polsce jest tyle agresji, to znaczy, że w naszym kraju jest gorzej niż źle, bo ludzie zieją nienawiścią do wszystkich wokół. Jeśli napiszę, że wystarczy sobie przypomnieć moją zbiórkę, to pewnie przeczytam za chwilę, że mam jakieś osobiste uprzedzenia. Pamiętacie, kiedy pisałam o tym: http://pomozchodzic.pl.nowyekran.pl/post/55554,tragedia-w-stalowej-woli-20-latek-skoczyl-z-wiezowca ? Długo trzeba było czekać na inne przypadki? http://media.wp.pl/kat,1022943,wid,14502215,wiadomosc.html?ticaid=1e7d1&_ticrsn=5
  http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/olesnica-samobojstwo-w-kosciele-matka-i-corka-powiesily-sie-z-biedy_216561.html
  W tym kraju nie da się godnie żyć, w tym kraju nawet katolicy zamieniają się w potworów, choć nasza religia uczy pokory, skromności i miłosierdzia. Jax, mam prawo czuć inaczej. Widać wychowanie w duchu bycia dobrym rodzice mocno we mnie zaszczepili, bo nie podejmę języka wojny i nie poprę ludzi, którzy plują jadem a zasłaniają się tarczą religii.
 • @prazynka 17:31:40
  Cześć.

  Co innego plucie jadem, które jest wyrazem schorowanego serca i najlepszym lekarstwem jest wówczas błogosławieństwo, dobre słowo, modlitwa, a co innego samoobrona, do której mamy przecież prawo. O ile mamy prawo także nie bronić się - jak święty Szczepan - to jednak nie mamy prawa stać bezczynnie i przypatrywać się krzywdzeniu innych, słabszych.

  Dlatego występowałem w Twojej obronie. Dlatego najprawdopodobniej nacisnę na spust, jeśli człowiek zły, zaślepiony nienawiścią, będzie chciał zabić niewinnego człowieka. Dlatego wyjdę bronić kraju przed najeźdźcą, niezależnie od jego rasy i pochodzenia.

  Musimy także bronić swojej godności, która jest definiowana przez naszą tożsamość. Nie wolno przechodzić obojętnie obok krzywdy ludzkiej, także kiedy wyraża się ona w braku szacunku dla tego, co jest treścią jego tożsamości. Jeśli ktoś komuś odmawia prawa do życia zgodnie z zasadami, które wyznaje, choć nikomu nie szkodzi, to trzeba walczyć o wolność, aby zachować swoją tożsamość, która jest blisko spokrewniona z duszą ludzką. Dusza i tożsamość to prawie to samo!

  Słowo Boże:
  "Cóż bowiem za korzyść odniesie człowiek, choćby cały świat zyskał, a na swej duszy szkodę poniósł? Albo co da człowiek w zamian za swoją duszę? "

  Dlatego trzeba bronić polskiej i katolickiej tożsamości nawet za cenę życia. Bo dusza ważniejsza jest niż to życie. Lepiej gdyby cały naród zginął w walce o wolność niż żeby dał się zniewolić bez walki. W tej walce trzeba będzie zabijać wrogów, bo oni będą chcieli nas albo zniewolić albo uśmiercić. Mamy jednak wiarę, że nasza walka zostanie przez Boga wynagrodzona.

  Nie lękamy się śmierci, jakże bardzo jednak lękamy się własnego tchórzostwa!
 • @space 20:05:21
  Space, sam wiesz ile agresji ze strony niektórych blogerów katolików było...
  Czy autorytet, JPII posługiwał się agresją i chamstwem bądź nienawiścią? Tacy pseudo są wodą na młyn np. Palikota, taka prawda.
 • @prazynka 20:30:16
  Nie wychodzi Ci to na dobre, gdy wspominasz na zło. Katolik pamięta przede wszystkim to, co dobre i na tym się skupia. Z tego wynika wdzięczność i łaska. Patrzenie diabłu na ręce i mówienie o tym jest z korzyścią dla diabła i ze zgubą dla nas.
 • @prazynka 20:30:16
  Kiedy zdejmujesz gips? :)
 • @space 20:56:11
  Space, mnie to boli, że w ludziach jest tyle niechęci. Pobyt w Szwajcarii uwypuklił kwestię ludzkiej życzliwości bądź jej brak. To bardzo duży dysonans. Dlaczego tam ewangeliczka, sama po operacji barku, klęczała obok i razem modliłyśmy się o zdrowie mojej nogi, a tutaj na każdym kroku ludzie drugim źle życzą, zniechęcają do pomocy, bądź wyzywają z racji innych poglądów. Czemu było mi wstyd za Polaków okradających Szwajcarów... Dlaczego... To smutne jest...

  Space, jeszcze miesiąc gips, aczkolwiek operowany nerw mnie strasznie boli.
 • @prazynka 21:05:26
  Ech... smutne. Taki widzisz krzyż dla Ciebie. To ma na pewno sens, nie wątp w to. Może właśnie po to, byś więcej widziała i rozumiała pokrzywdzonych. Chrystus przyszedł nosić nie swoje winy i chociaż troszeńkę możesz Go wyręczyć. Jemu wszystko polecaj a Twoja dusza zyska.
 • @space 21:10:42
  Owszem, mam wrażliwość na krzywdy i niesprawiedliwość. I dlatego piszę ;) Ale cierpienie nie poszło na marne, bo pomogłam i zabrałam do Szwajcarii jeszcze jednego pacjenta, który operował się tego samego dnia w tej klinice. A kilka dni później na konsultacji tam był Darczyńca, a jej operacja będzie w lipcu. Dlatego warto było publicznie pisać, bo dzięki tym wiadomościom piszą do mnie osoby z podobnymi problemami. Z pewnością żadna z piszących osób nie usłyszy ode mnie, że nie jest warta pomocy. Jeśli ktoś z blogerów będzie pomocy potrzebował to również jestem otwarta :)
 • @prazynka 21:18:40
  Tak wiem co chcesz tu z uporem wykazać ale nie ma w tej naszej wymianie zdań polemiki. Możesz oczywiście wylewać gorycz na katoli na "ten kraj" i "tych ludzi" nie mogę Tobie dzisiaj wskazać, że ludzie których oskarżasz wymagają zrozumienia podobnie głębokiego rozeznania wymaga skomplikowana sytuacja naszego kraju i narodu. Ale też to ja jestem u Ciebie na blogu gościem więc postanowiłem usunąć te treści , które tak Ciebie zaniepokoiły bo i nie tu jest ich miejsce. Nie ma powodu żebym dzisiaj zaogniał Twoje przyszłe osobiste rozterki, które tak wyraźnie i chyba dramatycznie tu zasygnalizowałaś.

  Dobrej nocy
 • @jax 22:27:17
  Jax, obracasz kota ogonem, niestety widzę to tak, że usunąłeś teksty niezbyt wygodne dla siebie. Nasza religia nie daje dyspensy od bycia dobrym człowiekiem, a sytuacja polityczna w kraju nie jest wystarczającym powodem do opisywanych zachowań. Masz jednak do tego prawo. Pozdrawiam
 • @prazynka 22:35:59
  Mylisz się gdyż te teksty już tu są nie napisałem nic nowego... czym musiałbym się afiszować ale...:

  http://avepatria.nowyekran.pl/post/45202,wezwanie-do-wojny-wezwanie-do-poswiecenia.

  Przecież nie musisz się martwić moją oceną...

  Tak bywa , że ataki na "złych katoli" czasem usprawiedliwiają własne "psotne" może już minione życie. Na szczęście Ciebie to nie dotyczy... Dzieci powielają wzorce tak więc Twoja głęboka religijność, a szczególnie zebrane doświadczenia przyniosą szczere owoce w życiu Twojego syna...Miej w tym pewność.

  Pozdrawiam
 • @jax 23:03:33
  Jax, jeśli miałabym w chwili obecnej do wyboru racjonalną dyskusję bądź wyzywanie drugiego człowieka w imię Boga, to kolejny raz wybrałabym to pierwsze. Językiem nienawiści się niczego nie buduje. Odnoszę wrażenie, że nie zrozumiałeś o czym mówię, a szkoda. Dobranoc
 • @prazynka 23:49:21 Oj .. ch Ciec to móc mawiają racjonaliści.
  Wystarczy mi , że Ty zrozumiałaś co Tobie przekazałem...

  Z Bogiem
 • @prazynka 23:49:21
  Nie denerwuj się i nie pisz pochopnie.
  Skąd wiesz, że jakiś wredny tekst został napisany przez jakiegoś katolika, czy pseudokatolika.
  Słyszałaś o prowokatorach?
  O ludziach (niestety - ludzkich istotach), którzy - udając zagorzałych katolików, wypisują teksty, które chrześcijańskiej miłości bliźniego zaprzeczają?
  Ja myślę, że na NE jest ich trochę - z bardzo prozaicznego powodu: aby nie dopuścić do tego, aby ta platforma się rozwijała.
  Więc będą jątrzyć, wypisywać niesamowite bzdury, byleby zniszczyć dyskusję i sprowadzić ją do poziomu magla.
  Wierz mi:
  Jest tu ich kilku....
  Nie tylko tu, zresztą.
 • @space 20:05:21
  Oj, drogi space!
  Pokręciło Ci się Królestwo Boże z przemijającymi wartościami tego świata.

  ==Dlatego trzeba bronić polskiej i katolickiej tożsamości nawet za cenę życia==

  Katolicka - ta watykańska, tożsamość to życie w buncie przeciwko Bogu, to programowe życie wbrew Bożemu Słowu.
  Większość fałszywej pobożności w wydaniu Watykanu to grzechy prowadzące do piekła na wieczne potepienie. I chcesz przyspieszyć swoje znalezienie sie w piekle? Chcesz szybciej stracić życie w obronie bezbożności, aby wyladować w piekle?

  Zacznij w końcu czytać Boże Słowo.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY